Nasz dom

Nasz dom to miejsce znajdujące się w sercu Puszczy Rzepińskiej, otoczony z każdej strony bukami, dębami, sosnami, akacjami, szerokimi torfowiskami i przestrzenią łąki. Sąsiedzkie miasta to Rzepin i Torzym a także malowniczy Łagów Lubuski. Do stacji kolejowej trzeba dojść, dojechać około 3km, ale najlepiej dotrzeć tu własnym środkiem transportu. Stacja kolejowa Drzewce znajduje się na głównej trasie Warszawa-Berlin.

Czas spędzony w naszym domu sprzyjaja odzyskiwaniu energii i doświadczaniu kontaktu z naturą. Panuje tutaj niewyobrażalna cisza, wzbogacona głosem otaczającej przyrody. Jest to miejsce dość rzadko zaludnione, pełne dzikiej zwierzyny. Największy skarb, to czyste powietrze, cisza i spokój. To raj dla grzybiarzy. Pełno tu czerwcowych kurek, później wszystkich innych odmian grzybów, borowików, podgrzybków, maślaków, jagód, poziomek. Ścieżki i drogi to również raj dla rowerzystów

Idąc lasem około 4 kilometrów dochodzi się do wsi Kosobudz, gdzie leży niewyobrażanie czyste jezioro, jest tu leśne kąpielisko, czasem spotkać można nurków którzy fotografują podwodny świat tego uroczego jeziora. Jest tam też leśne pole namiotowe.

Obok domu przepływa rzeczka Pliszka, latem stanowi kolejną odsłonę domu, jest jest właściwie częścią domu, kolejnym jej pokojem. Na jej brzegu znajduje się niewielka plaża i pomost-taras, który czasem staje się miejscem wypoczynku, czasem miejscem dla warsztatów.